Atrakcje

Najciekawsze, najważniejsze i najbardziej znane atrakcje we Wrocławiu.
Z pewnością zaciekawi Cię Panorama Racławicka, później możesz odpocząć w Parku Szczytnickim i Ogrodzie Japońskim. Jeśli przyjedziesz do Wrocławia z dziećmi wybierz się do Ogrodu Zoologicznego. Spacerując po mieście możecie poszukać wrocławskich krasnali, kilka z nich znajduje się w okolicy Promenady Staromiejskiej. Koniecznie odwiedź stadion oraz Ogród Botaniczny. Wrocław znany jest również z wysp odrzańskich oraz mostów, pomników i fontann. Moc atrakcji zapewnią wrocławskie festiwale. O wszystkim przeczytasz poniżej:

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka Panorama Racławicka jest wybitnym dziełem Jana Styki i Wojciecha Kossaka, a także pracujących pod ich zwierzchnictwem, kilku wybitnych malarzy końca XIX w., w tym Teodora Axentowicza i Zygmunta Rozwadowskiego. To monumentalne malowidło, które w przeszłości wprawiło w osłupienie nawet cesarza Austrii Franciszka Józefa I, stanowi jedną z największych atrakcji Wrocławia.

Park Szczytnicki i Ogród Japoński

Park Szczytnicki i Ogród Japoński Park Szczytnicki i Ogród Japoński znany jest nie tylko z tego, że jako jeden z pierwszych parków w Europie został urządzony w stylu angielskim, ale także z tego, że dziś na jego terenie znajduje się przepiękny Ogród Japoński. Aby przybliżyć Polakom japońską sztukę ogrodową, nad harmonijnym zestawieniem orientalnej roślinności z elementami małej architektury pracowało na przełomie wieków wielu ogrodników z Polski i Japonii.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to miejsce, w którym od poł. XIX w. kolejne pokolenia wrocławian uczą się wrażliwości wobec zwierząt. Także tutaj, w najstarszym ogrodzie zoologicznym w Polsce, kręcony był przez kilkadziesiąt lat program „Z kamerą wśród zwierząt”, w którym Antoni i Hanna Gucwińscy przybliżali Polakom życie i zwyczaje poszczególnych gatunków zwierząt.

Krasnale we Wrocławiu

Krasnale we Wrocławiu Krasnale we Wrocławiu – chyba trudno jest dziś sobie wyobrazić Wrocław bez tych uroczych, niewielkich figurek, zdobiących place, ulice, a nawet zapuszczone zakamarki miasta. Moda na ozdabianie Wrocławia kolorowymi figurkami krasnali zaczęła się w 2001 r., gdy przy ul. Świdnickiej stanął Papa Krasnal – Pomnik Pomarańczowej Alternatywy. Dziś alternatywne zwiedzanie Wrocławia „szlakiem krasnali” cieszy się wśród turystów sporym zainteresowaniem.

Promenada Staromiejska

Promenada Staromiejska Promenada Staromiejska to urokliwy teren spacerowy, biegnący wzdłuż zachowanej do dziś Fosy Miejskiej. Ale Promenada to nie tylko teren rekreacyjny, to także miejsce historyczne, które powinna odwiedzić każda osoba zainteresowana rozwojem urbanistycznym Wrocławia. Wzdłuż Fosy wznosiły się kiedyś średniowieczne fortyfikacje i to właśnie tędy biegła dawna granica miasta.

Stadion we Wrocławiu

Stadion we Wrocławiu Stadion we Wrocławiu to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Wrocławia dla każdego miłośnika piłki nożnej. Liczący ponad 40 tys. miejsc obiekt był jedną z aren rozgrywek piłkarskich Euro 2012. Stadion posiada 4 kategorię UEFA, co oznacza, że mogą być na nim rozgrywane mecze w ramach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Ogród Botaniczny we Wrocławiu Ogród Botaniczny we Wrocławiu to prawdziwy skarb Wrocławia. Ta druga, najstarsza tego typu placówka w Polsce, rozciągająca się na terenie średniowiecznych fortyfikacji i dawnego koryta rzecznego, jest domem dla prawie 7,5 tys. gatunków roślin z całego świata. Warto tu wstąpić, by choć na chwilę odetchnąć od miejskiego zgiełku.

Wyspy odrzańskie we Wrocławiu

Wyspy odrzańskie we Wrocławiu Wyspy odrzańskie we Wrocławiu – to właśnie one nadają Wrocławiowi niepowtarzalny urok. Wyspy Piasek, Młyńska, Słodowa, Bielarska, Daliowa i Tamka, usytuowane na terenie Starego Miasta, pomiędzy ramionami Południowej i Północnej Odry, stanowią przede wszystkim doskonałe tereny spacerowe. Wyspy wspaniale prezentują się przede wszystkim jesienią, gdy różnymi kolorami mienią się porastające ich brzegi drzewa i krzewy.

Mosty we Wrocławiu

Mosty we Wrocławiu Mosty we Wrocławiu to nieodłączny element krajobrazu Wrocławia. Ich dokładna liczba nie jest jednak do końca znana, a każda próba policzenia wszystkich przejść nad rzekami, rzeczkami i kanałami, kończy się zawsze tak samo – fiaskiem. Rozbudowana sieć rzek i kanałów zyskała nawet Wrocławiowi miano „Wenecji Północy”.

Pomniki i fontanny we Wrocławiu

Pomniki i fontanny we Wrocławiu Pomniki i fontanny we Wrocławiu nadają Wrocławiowi kolorytu oraz przemycają do przestrzeni publicznej nieco historii. Tak jest chociażby z Papą Krasnalem – Pomnikiem Pomarańczowej Alternatywy albo z Powodzianką, stojącą na cyplu Kępy Mieszczańskiej i upamiętniającą powódź stulecia, która nawiedziła miasto w 1997 r.

Festiwale we Wrocławiu

Festiwale we Wrocławiu Festiwale we Wrocławiu przyciągają przede wszystkim koneserów muzyki poważnej i jazzowej. W kalendarzu imprez najważniejsze miejsce zajmują Wratislavia Cantans i Wrocławski Festiwal Jazzowy nad Odrą, choć dużą popularnością cieszy się tu też Maj z Muzyką Dawną oraz Wrocławskie Lato Organowe. Ciekawą ofertę ma też Wrocław dla miłośników kina, zwłaszcza kina niezależnego, prezentowanego podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Atrakcje, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

1 komentarz

  1. Katie S 23 kwietnia 2013 at 10:35 Reply

    To ile jest tych mostów we Wrocławiu?

Opinie o tym miejscu:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.