Stadion

Stadion Miejski we Wrocławiu to jedna z czterech aren piłkarskich w Polsce wyznaczonych do zorganizowania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Otwarcie stadionu w stolicy Dolnego Śląska uświetniła 10 września 2011 r. walka bokserska Tomasza Adamka z mistrzem świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczką.

Konkurs na projekt stadionu we Wrocławiu wygrała w październiku 2007 r. firma J.S.K. Architekci Spółka z o.o. Generalnym wykonawcą budowy zostało w styczniu 2009 r. konsorcjum z Mostostalem Warszawa S.A na czele. Ze względu na opóźnienia w budowie, już niecały rok później miasto zerwało umowę z tym wykonawcą, a budowę stadionu powierzyło konsorcjum pod przewodnictwem Max Bogl Polska Sp. z o.o. Obiekt został oddany do użytku w lecie 2011 r., a we wrześniu odbyły się na nim pierwsze imprezy. 10 września miała tu miejsce niezwykle prestiżowa walka bokserska pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata federacji WBC w wadze ciężkiej, 17 września na stadionie odbył się koncert George’a Michaela z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej, a 1 października zawody Monster trucków. 11 listopada stadion gościł reprezentacje piłkarskie Polski i Włoch, a towarzyski mecz zakończył się zwycięstwem Włochów 2:0. Również jesienią 2011 r. umowę na korzystanie ze stadionu podpisał klub piłkarski Śląsk Wrocław.

Stadion we WrocławiuStadion we Wrocławiu

Stadion Miejski położony jest w dzielnicy Fabryczna i posiada najwyższą, czyli czwartą kategorię UEFA, co oznacza, że mogą być na nim rozgrywane mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy do etapu półfinału włącznie. Obiekt posiada 42 771 zadaszonych miejsc siedzących, w tym 204 dla osób niepełnosprawnych i osób im towarzyszących. Na stadionie znajduje się także 30 lóż biznesowych VIP, ulokowanych na trybunach wschodniej i zachodniej, z których każda wychodzi na taras o szerokości 2,5 m. Łącznie miejsc VIP (loże + krzesełka) jest 2130. Charakterystycznym elementem stadionu jest fasada z półprzezroczystej siatki z włókna szklanego, pokryta teflonem. Dla kibiców przygotowanych zostało kilkadziesiąt punktów gastronomicznych, sklepy z pamiątkami oraz blisko 4,5 tys. miejsc parkingowych.

Znane atrakcje Wrocławia:
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Zwiedzanie Wrocławia Wyspy odrzańskie
Co zobaczyć we Wrocławiu Mosty
Co zwiedzić we Wrocławiu Pomniki i fontanny
Wrocław zabytki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Stadion, 4.3 out of 5 based on 3 ratings

Opinie o tym miejscu:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.